MOJA BABUSNICA
Friday, 2024-03-29, 2:42 PM
Login forma
CAT
podeli
ANKETA
Rate my site
Total of answers: 5
Statistika
Pretrazi
Prijatelji
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits


  • Welcome Guest | RSS
    Шта се ради уочи славе - MOJA BABUSNICA- Forum
    [ Nova poruka · Clanovi · pravila na forumu · Trazi · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    MOJA BABUSNICA- Forum » DRUSTVO I NAUKA » RELIGIJA » Шта се ради уочи славе
    Шта се ради уочи славе
    ADMINDate: Tuesday, 2011-05-03, 11:17 PM | Message # 1
    Major general
    Group: Administrators
    Poruka: 346
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Уочи славе нека домаћица са освећеном водицом замеси славски Колач и скува пшеницу за кољиво, а домаћин нека набави славску свећу, тамјан, црвено вино и зејтин. Препоручује се да сама домаћица, или ко од домаћих умеси славски Колач, а не да се готов купује. Нека и тај славски Колач, умешен од домаћих, буде израз захвалности Богу и Светитељу што им је дат живот и здравље да и те године дочекају дан своје славе - нека он буде молитва Господу за благослов. Али ако славски Колач спрема неко ван куће, онда га, када се кући донесе, треба покропити освећеном водицом.

    Послове око спремања за славу треба тако распоредити да се одвоји време за одлазак у цркву на вечерње или бденије (када ће се обично понети и предати зејтин и тамјан као свој прилог цркви, а у спомен Светитеља). У цркви нека свечари запале свећу за здравље своје и своје породице и нека упуте топле и искрене молитве Свевишњем, молећи се за заступништво свога Светитеља. Нека се сете и својих драгих покојника и прислуже свећу и за покој душа њихових.

    Ако из неких нарочитих разлога не могу да оду у цркву, а они сви нека се по свршетку посла окупе пред иконом свога Светитеља, прислуже му кандило и помоле се Богу и Светитељу за срећу, здравље и свако добро. Домаћин нека тамјаном окади икону, све присутне и све одаје у кући. Он или ко млађи нека очита молитву Господњу:
    Оче Наш... и Богородице Дјево... Ако знају нека отпевају тропар Светоме и очитају молитву њемy посвећену. Нека њиховe молитве буду смерне и из чистог срца, јер ће само тада бити услишене.

     
    MOJA BABUSNICA- Forum » DRUSTVO I NAUKA » RELIGIJA » Шта се ради уочи славе
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Make a free website with uCoz Copyright MyCorp © 2024