MOJA BABUSNICA
Friday, 2024-03-29, 10:51 AM
Login forma
CAT
podeli
ANKETA
Rate my site
Total of answers: 5
Statistika
Pretrazi
Prijatelji
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits


  • Welcome Guest | RSS
    namirnice protiv umora i malaksalosti - MOJA BABUSNICA- Forum
    [ Nova poruka · Clanovi · pravila na forumu · Trazi · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    MOJA BABUSNICA- Forum » MEDJULJUDSKI ODNOSI » MOJA BeBa » namirnice protiv umora i malaksalosti
    namirnice protiv umora i malaksalosti
    ADMINDate: Wednesday, 2011-04-27, 11:42 PM | Message # 1
    Major general
    Group: Administrators
    Poruka: 346
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Promenljive vremenske prilike kod većine ljudi dovode do problema u krvotoku. Međutim, bečki profesor Hademar Bankhofer ima rešenje za uspostavljanje normalnog krvotoka, pod uslovom da se promeni način ishrane.
    S obzirom na to da promenljivo vreme ljude često čini umornim i malaksalim, u jelovnik bi trebalo da uvrstite šolju supe od povrća ili mesa, jer to daje više snage nego šolja kafe, savetuje bečki stručnjak i u preporučuje da se na vašem dnevnom meniju obavezno nađe sveže voće i dinstano povrće.

    "Krvotoku je potreban i mikroelement hrom, a to znači da treba jesti pečurke, jagodičasto voće, suvo grožđe i koštunjave plodove. Ženama je posebno potrebno gvožđe, a mogu ga naći u kaši od jabuka, peršunu, dinstanom grašku i semenkama bundeve", kaže Bankofer.
    Na njujorškom Institutu za nutricionizam utvrđeno je da se krvotok može stabilizovati i ukoliko se jednom dnevno konzumira jedan kiseli krastavac ili parče integralnog hleba namazanog senfom.

    Ustanovljeno je da mineralni sastojci iz krastavca i ulja iz senfa čoveka krepe i daju mu snagu. Isto deluju i gorki sastojci iz rukole ili radič salate, artičoke i brokolija.

    Ali, najvažnije je da tokom dana unosite dovoljne količine tečnosti, sa nekoliko kapi soka od svežeg limuna.

    Izvor: blic.rs

     
    MOJA BABUSNICA- Forum » MEDJULJUDSKI ODNOSI » MOJA BeBa » namirnice protiv umora i malaksalosti
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Make a free website with uCoz Copyright MyCorp © 2024