MOJA BABUSNICA
Friday, 2024-03-29, 1:10 PM
Login forma
CAT
podeli
ANKETA
Rate my site
Total of answers: 5
Statistika
Pretrazi
Prijatelji
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits


  • Welcome Guest | RSS
    Trudnice koje vežbaju rađaju lakše bebe - MOJA BABUSNICA- Forum
    [ Nova poruka · Clanovi · pravila na forumu · Trazi · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    MOJA BABUSNICA- Forum » MEDJULJUDSKI ODNOSI » MOJA BeBa » Trudnice koje vežbaju rađaju lakše bebe
    Trudnice koje vežbaju rađaju lakše bebe
    ADMINDate: Wednesday, 2011-04-27, 11:41 PM | Message # 1
    Major general
    Group: Administrators
    Poruka: 346
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Žene koje u trudnoći rade vežbe rađaju lakše bebe koje su kasnije manje sklone gojaznosti, pokazalo je nedavno istraživanje čije rezultate prenosi časopis Klinička endokrinologija i metabolizam.

    Grupa američkih i novozelandskih naučnika ustanovila je da žene koje se tokom trudnoće bave fitnesom rađaju lakše bebe od žena koje ne rade nikakve fizičke vežbe.

    Premda manje telesne težine, bebe fizički aktivnih trudnica ne zaostaju po dužini od ostalih beba, niti pokazaju znake neuhranjenosti.
    Dr Pol Hofman sa Univerziteta u Oklandu ističe da redovne vežbe, kao što je lagana vožnja na trenažnom biciklu, menjaju okruženje u materici, vršeći uticaj na budući metabolizam deteta.

    On je naveo da su bebe rođene sa povišenom telesnom težinom sklonije gojaznosti u kasnijem dobu, pa je preporučio trudnicama da redovno vežbaju kad god je to moguće ne samo da se ne bi ugojile, već i da bi zaštitile zdravlje svog deteta.

    Izvor: blic

     
    MOJA BABUSNICA- Forum » MEDJULJUDSKI ODNOSI » MOJA BeBa » Trudnice koje vežbaju rađaju lakše bebe
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Make a free website with uCoz Copyright MyCorp © 2024