MOJA BABUSNICA
Friday, 2024-03-29, 10:39 AM
Login forma
CAT
podeli
ANKETA
Rate my site
Total of answers: 5
Statistika
Pretrazi
Prijatelji
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits


  • Welcome Guest | RSS
    Majke grade samopouzdanje ćerki - MOJA BABUSNICA- Forum
    [ Nova poruka · Clanovi · pravila na forumu · Trazi · RSS ]
    • Page 1 of 1
    • 1
    MOJA BABUSNICA- Forum » MEDJULJUDSKI ODNOSI » SAMO ZA ZENE » Majke grade samopouzdanje ćerki
    Majke grade samopouzdanje ćerki
    ADMINDate: Monday, 2011-05-02, 6:50 PM | Message # 1
    Major general
    Group: Administrators
    Poruka: 346
    Reputation: 0
    Status: Offline
    Majke imaju izuzetan uticaj na samopouzdanje svojih ćerki, više nego kada su u pitanju sinovi. Naučnici sa londonskog Instituta za edukaciju tvrde da će devojčice, čije majke veruju u njih, kasnije biti uspešnije u karijeri, obrazovanije i samosvesnije žene.

    Istraživanje je obavljeno tako što su proučavani podaci dece rođene 1979. godine. Kada su deca napunila deset godina stručnjaci su zamolili njihove majke da predvide budućnost svoje dece, odnosno stepen obrazovanja i izbor karijere. Izjave majki otkrivale su koliko one veruju u svoje ćerke. Dvadeset godina kasnije meren je stepen samopouzdanja kod devojčica i rezultati su poređeni sa očekivanjem majki. Devojčice čije su majke predvidele da će završiti fakultet, u svojoj 30. godini imale su izuzetan stepen samopouzdanja, bez obzira da li su išle na fakultet ili ne. S druge strane, negativna predviđanja majki odrazila su se na rezultate vrlo nepovoljno. Zanimljivo je da ovakva povezanost nije zabeležena kod majki i sinova.

    Savremena žena

     
    MOJA BABUSNICA- Forum » MEDJULJUDSKI ODNOSI » SAMO ZA ZENE » Majke grade samopouzdanje ćerki
    • Page 1 of 1
    • 1
    Search:

    Make a free website with uCoz Copyright MyCorp © 2024